Pasākumi
79119

Skolēni iestāda eglīti
05.06.2017


Pansionāta „Derpele” Bauskas struktūrvienības pagalmā 31. maija pēcpusdienā valdīja rosība. Te pulcējās Bauskas pilsētas pamatskolas topošie absolventi – 9.a klases jaunieši, viņu vecāki, audzinātāja Ieva Mašale un skolas direktors Jānis Rumba. Atmiņai par skolā pavadīto laiku klase bija nolēmusi atstāt pilsētai nelielu dāvanu – kopīgi iestādīt egli. Pansionāta struktūrvienības vadītāja Dzintra Lapiņa sarūpēja lāpstu un ūdeni, un darbi ritēja raiti.

Iestādīt egli skolēnus rosināja devītklasnieka mamma Gita Granta-Vanaga. Pirms 20 gadiem, absolvējot Bauskas pamatskolu, viņa pati skolas pagalmā iestādījusi mazu eglīti. Tagad zaļsvārce priecē visu skolas saimi – egle izaugusi skaista un kupla, Ziemsvētkos tās zaros iemirdzas lampiņas.

Eglīti no Paņemūnes mežiem uz pansionātu atveda G. Granta-Vanaga. Kociņu palīdzējis izraudzīties mežsargs, kas arī sniedzis padomus koka stādīšanā. Lai kociņš labi augtu, iepriekš tika precīzi noteiktas debespuses.

Sākumā skolēniem bijusi iecere eglīti stādīt pie skolas, bet tur šogad plānoti lieli rekonstrukcijas darbi un pašlaik kokam nav vietas. Kopā ar Bauskas novada administrācijas nekustamā īpašuma apsaimniekošanas galveno speciālistu Voldemāru Čaču un pilsētas apzaļumošanas speciālisti Ainu Beli, eglei tika izraudzīta īpaša vieta pilsētas centrā – tagad tā priecēs pansionāta iemītniekus, slimnīcas pacientus un garāmgājējus.


9.a klases audzinātāja  I.Mašale

Ielādēju...      Atpakaļ