Aktualitātes > Pasākumi
66893

Dobeles ceriņi
31.05.2016


Ceriņi ir viens no nedaudzajiem augiem, kurus pazīst it visi. Tie aug gan ceļmalās, gan parkos un skvēros, tāpat dārzos. Ikvienu no mums ceriņi pārsteidz ar krāsu daudzveidību un reibinošo smaržu. Ceriņu ziedēšana iezīmē ilgi gaidītās vasaras sākumu.

Ceriņi ir viena no tām nedaudzajām košumkrūmu grupām, kurš Latvijā ir ienācējs, kaut gan tas redzams katrā lauku sētā. Ceriņš, pirms gadiem divsimt pie mums atklīdis no Āzijas, Transilvānijas Alpiem, Balkāniem un Karpatu zemēm.

31.05.2016. pansionāta iedzīvotāji apmeklēja selekcionāra Pēra Upīša ceriņu dārzu. Tajā atrodas lielākais ceriņu stādījums Latvijā, kā arī viena no pasaulē plašākajām ceriņu kolekcijām. „Upīša dārzā” ir iespēja apskatīt 200 ceriņu šķirnes un hibrīdus. Dārzā ir arī citu augu kolekcijas, piemēram, dekoratīvās ābeles, plūmes, pīlādži, īrisi, dienziedes, lilijas, kokveida peonijas. Mūsu seniori bija sajūsmā par plašo ceriņu kolekciju. Tika stāstīts, ka jau daudzus gadus pavasarus dārzs saplaukst bez kādreizējā saimnieka, bet viņa darbs turpinās.

Ik gadu ceriņu ziedēšanas laikā „Upīša dārzā” notiek klasiskās mūzikas koncerts, kas pulcē daudzus tūkstošus cilvēku. Tā ir unikāla iespēja baudīt mūziku reibinošā skaistumā.


Sociālā aprūpētāja  I.Medinska

Ielādēju...      Atpakaļ